ပြည်ထောင်စုဝန်ကြီးများနှင့် ဒုတိယဝန်ကြီးများစာရင်း
စဉ် |
ဝန်ကြီးဌာနအမည် |
ဝန်ကြီး |
ဒုတိယဝန်ကြီး |
၁။ |
ပို့ဆောင်ရေးနှင့်ဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဗိုလ်ချုပ်ကြီး မြထွန်းဦး (ဒုတိယဝန်ကြီးချုပ်) |
ဗိုလ်မှူးချုပ် လူမွန် ဦးအောင်ကျော်ထွန်း ဦးအောင်မြိုင် |
၂။ |
ကာကွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဗိုလ်ချုပ်ကြီး တင်အောင်စန်း (ဒုတိယဝန်ကြီးချုပ်) |
ဗိုလ်ချုပ်အောင်လင်းထွန်း |
၃။ |
ပြည်ထဲရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဒုတိယဗိုလ်ချုပ်ကြီး ရာပြည့် |
ဒုတိယဗိုလ်ချုပ်ကြီး နီလင်းအောင် ဗိုလ်ချုပ်တိုးရီ |
၄။ |
နိုင်ငံတော်စီမံအုပ်ချုပ်ရေးကောင်စီဥက္ကဋ္ဌ၏ အကြံပေးပုဂ္ဂိုလ် |
ဒုတိယဗိုလ်ချုပ်ကြီး ညိုစော |
|
၅။ |
စီမံကိန်းနှင့် ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဦးဝင်းရှိန် (ဒုတိယဝန်ကြီးချုပ်) |
ဦးမောင်မောင်ဝင်း ဒေါ်သန်းသန်းလင်း |
၆။ |
နိုင်ငံခြားရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဦးသန်းဆွေ (ဒုတိယဝန်ကြီးချုပ်) |
ဦးလွင်ဦး
|
၇။ |
နိုင်ငံတော်စီမံအုပ်ချုပ်ရေးကောင်စီဥက္ကဋ္ဌရုံးဝန်ကြီးဌာန(၁) |
ဦးကိုကိုလှိုင် |
|
၈။ |
နိုင်ငံတော်စီမံအုပ်ချုပ်ရေးကောင်စီဥက္ကဋ္ဌရုံးဝန်ကြီးဌာန (၂) |
ဦးအောင်နိုင်ဦး |
ဦးထင်ကျော်သူ |
၉။ |
နိုင်ငံတော်စီမံအုပ်ချုပ်ရေးကောင်စီဥက္ကဋ္ဌရုံးဝန်ကြီးဌာန(၃) |
ဦးအောင်ကျော်ဟိုး |
|
၁၀။ |
နိုင်ငံတော်စီမံအုပ်ချုပ်ရေးကောင်စီဥက္ကဋ္ဌရုံးဝန်ကြီးဌာန(၄) |
ဗိုလ်ချုပ်ကြီး မိုးအောင် |
ဗိုလ်ချုပ် ခွန်သန့်ဇော်ထူး |
၁၁။ |
နယ်စပ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန |
ဒုတိယဗိုလ်ချုပ်ကြီး ထွန်းထွန်းနောင် |
ဗိုလ်ချုပ် ဖြိုးသန့် |
၁၂။ |
ရင်းနှီးမြှုပ်နှံမှုနှင့်နိုင်ငံခြားစီးပွားဆက်သွယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဒေါက်တာကံဇော် |
ဒေါက်တာဝါဝါမောင် |
၁၃။ |
ဥပဒေရေးရာဝန်ကြီးဌာန |
ဒေါက်တာသီတာဦး |
ဒေါက်တာထိန်လင်းဦး |
၁၄။ |
ပြန်ကြားရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဦးမောင်မောင်အုန်း |
ဦးရဲတင့် ဗိုလ်ချုပ်ဇော်မင်းထွန်း |
၁၅။ |
သာသနာရေးနှင့်ယဉ်ကျေးမှုဝန်ကြီးဌာန |
ဦးတင်ဦးလွင် |
ဦးအေးထွန်း ဒေါ်နုမြဇံ |
၁၆။ |
စိုက်ပျိုးရေး၊ မွေးမြူရေးနှင့်ဆည်မြောင်းဝန်ကြီးဌာန |
ဦးမင်းနောင် |
ဒေါက်တာအောင်ကြီး ဒေါက်တာတင်ထွဋ် ဦးဗိုလ်ဗိုလ်ကျော် |
၁၇။ |
သမဝါယမနှင့်ကျေးလက်ဖွံ့ဖြိုးရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဦးလှမိုး |
ဦးမြင့်စိုး |
၁၈။ |
သယံဇာတနှင့်သဘာဝပတ်ဝန်းကျင် ထိန်းသိမ်းရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဦးခင်မောင်ရီ |
ဦးမင်းသူ |
၁၉။ |
လျှပ်စစ်စွမ်းအားဝန်ကြီးဌာန |
ဦးဉာဏ်ထွန်း |
ဦးအေးကျော် |
၂၀။ |
စွမ်းအင်ဝန်ကြီးဌာန |
ဦးကိုကိုလွင် |
ဦးသန့်စင် |
၂၁။ |
စက်မှုဝန်ကြီးဌာန |
ဒေါက်တာချာလီသန်း |
ဦးရင်မောင်ညွန့် |
၂၂။ |
လူဝင်မှုကြီးကြပ်ရေးနှင့် ပြည်သူ့အင်အားဝန်ကြီးဌာန |
ဦးမြင့်ကြိုင် |
ဦးဌေးလှိုင် ဒေါက်တာမျိုးသန့် |
၂၃။ |
အလုပ်သမားဝန်ကြီးဌာန |
ဦးမြင့်နောင် |
ဦးဝင်းရှိန် |
၂၄။ |
စီးပွားရေးနှင့်ကူးသန်းရောင်းဝယ်ရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဦးထွန်းအုံ |
ဦးမင်းမင်း |
၂၅။ |
ပညာရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဒေါက်တာညွန့်ဖေ |
ဒေါက်တာဇော်မြင့် ဒေါက်တာမိုးဇော်ထွန်း |
၂၆။ |
သိပ္ပံနှင့်နည်းပညာဝန်ကြီးဌာန |
ဒေါက်တာမျိုးသိန်းကျော် |
ဒေါက်တာအောင်ဇေယျ |
၂၇။ |
ကျန်းမာရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဒေါက်တာသက်ခိုင်ဝင်း |
ဒေါက်တာအေးထွန်း |
၂၈။ |
အားကစားနှင့်လူငယ်ရေးရာဝန်ကြီးဌာန |
ဦးမင်းသိန်းဇံ |
ဦးဇင်မင်းထက် ဦးထိန်လင်း |
၂၉။ |
ဆောက်လုပ်ရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဦးမျိုးသန့် |
ဦးဝင်းဖေ |
၃၀။ |
လူမှုဝန်ထမ်း၊ ကယ်ဆယ်ရေးနှင့် ပြန်လည်နေရာချထားရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဒေါက်တာစိုးဝင်း |
ဦးစိုးကြည် |
၃၁။ |
ဟိုတယ်နှင့်ခရီးသွားလာရေးဝန်ကြီးဌာန |
ဒေါက်တာသက်သက်ခိုင် |
ဦးဖြိုးဇော်စိုး |
၃၂။ |
တိုင်းရင်းသားလူမျိုးများရေးရာဝန်ကြီးဌာန |
Jeng Phang နော်တောင် |
ဦးဇော်အေးမောင် |